Paradoxy života

Paradoxy života

 

Klíčové body předchozích článků

 1:

98% lidí se snaží zhubnout tím nejtěžším způsobem, který existuje…většina lidí se nikdy nedozví, že existují podstatně jednodušší řešení jejich nadváhy, neboť reklama člověka zahlcuje informacemi – takovými informacemi, které firmy chtějí, abychom měli na mysli, když máme problém s nadváhou.

 2:

Možností, jak zhubnout, je mnoho. Některé jsou lepší, než druhé. Nicméně je třeba si pamatovat, že ke každému způsobu se váže určitá cena, kterou musíme zaplatit – ať už penězi, časem nebo úsilím. Vždy si nechte poradit z nezávislého zdroje, neboť nefunkční přípravky se stále ještě prodávají a prodávat budou.

 3:

Můžete dosáhnout ohromných výsledků, pokud uděláte každý den malý krůček kupředu…95% programů na hubnutí se snaží postavit dům za jeden den…bohužel takový dům dlouho nevydrží a ve většině případů se sesype…

4:

Ve světě obchodu není pramalá úspěšnost produktu žádným velkým problémem…na produktech slibujících rychlé a agresivní řešení nadváhy, se bude vždy dobře vydělávat – i přesto, že většina lidí na nich ztroskotá.

Celé 4 dny jsem Vám zároveň sliboval, že může existovat jiné řešení – nudné, nezáživné, bezbolestné, ale zato téměř jisté řešení problémů s nadváhou…

Pro ty, kteří mají pochybnosti o tom, co pravidelnost, kontinuita a jednoduchost mohou dokázat, jsem napsal tuto stránku…

Paradox 1:

Přečetl jsem pár knih o investování do akcií středně velkých firem. Jeden z autorů patřil mezi velmi úspěšné investory. Pokusil se shromáždit co nejvíce záznamů z transakcí a přišel na to, že 80% všech profesionálních, školených investorů, kteří dělají rozhodnutí na základě úvah, analýz a hloubkového zkoumání, dosahuje horších výsledků než ”S a P 500”.

S a P 500 je fond, který rovnoměrně investuje peníze, které mu lidé svěří, do 500 velkých firem. To je vše. Pracuje automaticky. Nic jiného v tom není. A přesto dosahuje lepších výsledků, než 80% všech profesionálních investorů, kteří manipulují s ohromnými částkami každý rok, mají vysokou školu a považují se za ‘’smetánku” finančního světa.

Přesto většina lidí, kteří na to mají peníze a začnou obchodovat s akciemi, chtějí rychle přijít k rychlým penězům a raději předají peníze investorovi, který jim slíbí vysoké potenciální zisky a nakonec z dlouhodobého hlediska nic moc nevydělají, spíše ještě peníze ztrácejí.

A jak už jsem řekl, stačilo by investovat osvědčeným způsobem do S a P 500 a člověk by měl jistotu, že bude slušně vydělávat (sice ne ohromné částky, ale bude) a ve výsledku předčí 80% školených profesionálních investorů.

Proč se tím tedy neřídí všichni, kteří investují peníze do akcií?

Dobrá otázka. Autor knihy na ni odpovídá takto:

‘‘Většina lidí na burze nejsou ve skutečnosti investoři, ale gambleři. Hledají rychlé řešení svých finančních problémů a jsou přesvědčeni, že jednou se jim povede přelstít trh. Kdyby opravdu chtěli dlouhodobě prosperovat, vzdělávali se a nesnažili se o , dařilo by se jim. Ale oni raději věří svým dojmům a pocitům, než aby vsadili na osvědčené postupy.

Je to těžko uvěřitelné, když si představíte, kolik lidí přijde na akciovém trhu na mizinu. Ale je to tak.‘‘

Jak už řekl Isaac Newton potom, co přišel o všechny své peníze na akciích: ,,Dokážu vypočítat pohyby nebeských těles, ale na bláznovství lidí jsem krátký.‘‘

Paradox 2:

Někdo mi například říká, že mám talent na jazyky…většinou potom, co mě slyší mluvit anglicky.

Ve skutečnosti toto tvrzení nemá s pravdou nic společného. Jediný důvod, proč umím dobře anglicky, je, že se každý den od roku 1996 při večeři dívám na zprávy v angličtině.

To mi zabere cca 30 min denně a jediná námaha, kterou tomu věnuji, je, že zmáčknu tlačítko na ovladači a přepnu na satelit. A víte, proč se nikde nedočtete o garantovaném plánu naučení jazyků na základě věnování 30minut při večeři?

Protože je to nudné, nepřitažlivé, monotónní…ale má to jednu výhodu: FUNGUJE TO!

Paradox 3:

Podle statistik, průměrný člověk v ČR za měsíc prosází cca 800Kč. Tolik dává měsíc co měsíc a za 40-50 let svého výdělečného života nevyhraje nic.

Pokud by těchto 800Kč člověk odložil každý měsíc na účet s 5% ročním zúročením (což je u termínových vkladů běžné), měl by po 40 letech na kontě přesně 1 217 661,72 Kč.

Ale je mi jasné, že takové výpočty nikoho nepřimějí, aby přestal sázet a začal si odkládat na účet. Odkládání na účet je nezáživné, nudné a nevyvolá v lidech žádné emoce. Výsledky by byly ale zaručené.

Každopádně vidím velký potenciál v tom, uvědomit si, jak velké jsou možnosti, pokud si stanovím jednoduchý plán (třeba ke zhubnutí) a budu ho dodržovat. Mně se to vyplatilo!

Myslím, že tyto paradoxy se dějí proto, protože lidé považují jednoduché věci za nefunkční a rychle se začnou nudit. Většina lidí žije v představě, že věci musí být složité, aby fungovaly. Ve skutečnosti, kdyby pouze následovali jednoduchý, nudný, nezáživný plán (jako např. ten, který Vám během příštích 4 dnů popíšu), dosáhli by lepších výsledků, než si dokáží představit.

Stejně tak bude spousta chytráků, kteří mi budou psát, že jejich plán, který prodávají, je jiný, lepší, než všechny ostatní na světě…bla bla bla.

Budou mi psát: ‘‘Jedna moje klientka zhubla díky mému programu 24kg za 3 měsíce a dnes se cítí skvěle!‘‘

Moje odpověď: To je možné. Někteří lidé to dokáží. Ale něco Vám prozradím: důvod, proč jeho klientka zhubla 24kg za 3měsíce, nenajdete v programu, ale v té klientce.

Pravděpodobně vyvinula podstatně větší úsilí, než jí bylo řečeno, mohla si asi dovolit investovat podstatně více času a peněz a možná již měla za sebou několik neúspěšných pokusů. Tím pádem věděla co to OPRAVDU obnáší.

Podobné příspěvky